دوره های برنامه نویسی آموزشگاه کامپیوتر اورنگ

لیست دوره های آموزش برنامه نویسی

ردیفنام دوره استاندارد دورهتعداد ساعتسرفصل های دوره
1برنامه نویس برنامه های کاربردی اندروید251340530140001180 محتوای آموزشی
2برنامه نویسی Android Basic425134053014001190 محتوای آموزشی
3

برنامه نویس#C

(Web Application)

25134053018000190 محتوای آموزشی
4

برنامه نویس#C

(Windows Application)

251340530170001100 محتوای آموزشی
5

برنامه نویسVB.Net

(Web Application)

251340530200001100 محتوای آموزشی
6

برنامه نویسVB.Net

(Web Application)

251340530210001100 محتوای آموزشی
7

برنامه نویسی پایتون

25134053026000180 محتوای آموزشی
8

برنامه نویسی بازی های رایانه ایی

216640530400001216 محتوای آموزشی

بدون شک، آموزش برنامه نویسی یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که امروزه نه تنها برای فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر، بلکه برای سایر رشته‌ها و زمینه‌ها نیز به شکل ضروری، مورد نیاز است. هر ساله، بر تعداد موقعیت‌های شغلی که مرتبط با برنامه‌نویسی هستند و یا پیش‌نیاز اصلی آن‌ها برنامه‌نویسی است، افزوده می‌شود. از طرفی، بخشی جدا نشدنی از فرایند تحقیق و پژوهش در اکثر رشته‌های دانشگاهی امروزی، کار با کامپیوتر و توانایی پیاده‌سازی ایده‌ها و الگوریتم‌ها در قالب برنامه‌های کامپیوتری است. قطعا در این مسیر، دانشجویان نیازمند یادگیری و کسب مهارت‌های  آموزش برنامه‌نویسی هستند.

برنامه نویسی آموزشگاه اورنگ

در آموزشگاه کامپیوتر اورنگ ، سعی شده است که با یک نگرش کلی، مفاهیم بنیادی برنامه نویسی کامپیوتر، انواع  دوره برنامه نویسی، ساختار برنامه های کامپیوتری، انواع داده ها، و ساختارهای اطلاعاتی مورد بحث واقع شود . مطالب در دورههای  آموزشی  به نحوی بیان می شوند که بری همه افراد در سنین مختلف یادگیری را آسان می کند. این آموزشگاه برگزار کننده کلیه دوره های در سطوح مختلف و برای کلیه سنین می باشد. . از این رو، توصیه می شود که اگر قصد یادگیری و آموزش درهر دوره برنامه نویسی را دارید، با ما در تماس باشید .


چگونگی شروع برنامه نویسی

انتخاب بستر برنامه نویسی برای شروع به یادگیری برنامه نویسی

 بستر های برنامه نویسی تا کنون به سه دسته تقسیم شده اند:

  1. برنامه نویسی دسکتاپ
  2. برنامه نویسی تحت وب
  3. برنامه نویسی موبایل

حالا هر کدام از این موارد را به اختصار توضیح می دهیم.

معرفی برنامه نویسی دسکتاپ

منظور از برنامه نویسی دسکتاپ ساخت برنامه هایی است که در کامپیوترهای خانگی (PC) یا لپ تاپ ها اجرا شود. حجم زیادی از برنامه نویسی دسکتاپ مربوط به سیستم عامل ویندوز است و برنامه نویسان زیادی برای این سیستم عامل برنامه می سازند.

برنامه نویسی دسکتاپ طیف گسترده ای را شامل می شود که به احتمال زیاد با بسیاری از این نرم افزارها قبلا کار کرده اید. یکی از معروف ترین نرم افزارهایی که تقریبا روی هر ویندوزی دیده می شود و کاربران بسیار زیادی دارد، نرم افزار Office است که هواداران زیادی هم دارد. نرم افزارهای مالی و حسابداری یک بخش مهم از نرم افزارهای دسکتاپ را تشکیل می دهند.

معرفی برنامه نویسی تحت وب

لازم نیست متخصص کامپیوتر باشید تا بفهمید این روزها چقدر نرم افزارهای تحت وب و سایت ها محبوب شده اند. بسیاری از کارهایی که تا چند سال قبل وقت زیادی را از شما می گرفت، امروز با استفاده از یک سایت آنلاین به راحتی انجام می شود.

بعد از محبوبیت و فراگیری سایت ها و سرویس های تحت وب، بازار طراحی وب بسیار داغ شد. افرادی زیادی سراغ آموزش دوره های طراحی سایت رفتند و این حوزه بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفت. امروزه کسب و کارهای سنتی هم نیاز به یک سایت دارند و بسیاری از کسب و کارها کاملا مبتنی بر وب هستند که این موضوع اهمیت طراحی وب را دو چندان می کند.

معرفی برنامه نویسی موبایل

لازم نیست خیلی درباره اهمیت موبایل ها و تبلت ها صحبت کنیم. احتمال دارد همین الان با گوشی موبایل خود در حال مطالعه این مطلب باشید. امروزه موبایل ها چیزی بیشتر از یک وسیله ارتباطی هستند و کمترین کاری که می توانند انجام دهند تماس صوتی و ارسال پیام متنی است.

سیستم عامل گوشی های هوشمند به طور عمده به دو دسته کلی تقسیم می شود. اندروید و iOS. به همین ترتیب برنامه نویسان همان اول کار تصمیم می گیرند یکی از این دو را انتخاب کنند. یعنی یا سراغ برنامه نویسی اندروید بروند یا سراغ برنامه نویسی iOS. 

از آنجا که اندروید نزدیک به ۵۰% سهم بازار موبایل را در اختیار دارد، می تواند انتخاب خوبی برای شروع برنامه نویسی موبایل باشد. اندروید در کشور ما هم محبوبیت زیادی دارد و بعضی از مشکلات و محدودیت های آیفون را ندارد. اما باز هم شما باید با توجه به علایق خود وارد یک حوزه خاص شوید.

برنامه نویسی اندروید نسبت به برنامه نویسی آی او اس اولویت بالاتری دارد، چرا که مخاطبین بیشتری دارد.

اما چیزی که در سال های اخیر، حد اقل ۶ یا ۷ سال اخیر بیشتر رواج پیدا کرده، برنامه نویسی موبایلی است. از آن جا که موبایل بیش از پیش در زندگی مردم رسوخ کرده، می توان حدس زد که بهترین زمینه برنامه نویسی، آموزش برنامه نویسی موبایل است.

به تناسب اهمیت این زمینه، تعداد رقبایی هم که در حال آموزش و کار کردن برنامه نویسی موبایل هستند، کم نیستند. فردی که قصد دارد وارد برنامه نویسی موبایل شود، باید به دقت زیاد، شروع به آموزش برنامه نویسی کند و زمینه برنامه نویسی موبایلی را طوری انتخاب کند که از زمان صرف شده اش پشیمان نشود. برنامه نویسی موبایل به دو دسته عمده تقسیم می شود:

  1. برنامه نویسی اپلیکیشن های اندرویدی
  2. برنامه نویسی اپلیکیشن های ios

جهت اطلاع از شهریه و زمان برگزاری دوره ها اینجا کلیک کنید.